Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
 Wrzesień 19 2020
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie


Gorgany
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Informacja w związku z RODO
Z dniem 2018.05.25 na stronie KarpatyWschodnie.pl zostaje zawieszona możliwość nowych rejestracji, dane personalne do tego dnia uległy zamazaniu (loginy, adresy email, zaszyfrowane hasła, miesce zamieszkania). KarpatyWschodnie.pl pozostaję w trybie do odczytu bez możliwości nowych rejestracji oraz logowania do kont istniejących.

Do aktywnej komunikacji zapraszamy na aktywny profil na facebook:

facebook.com/KarpatyWschodnie
Spotkanie Miłośników Karpat Wschodnich - prelegenci
O autorach wystąpień.
Karpacka Biesiada zagości wiele interesujących osób które zaprezentują tematy karpackie.Barbara Zygmańska - przewodnik beskidzki I kl., tatrzański III kl., terenowy z uprawnieniami na woj. Śląskie i Instruktor Przewodnictwa PTTK. Po górach chodzi z całą rodziną, mąż jest również przewodnikiem tatrzańskim, starszy syn beskidzkim, a młodszy jest na kursie przewodnickim. Jej ukochane góry to Karpaty, takie „w których kosi się siano”.

Czytaj więcej...

Dariusz Dyląg - przewodnik karpacki (beskidzki i tatrzański), instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, przodownik turystyki górskiej z uprawnieniami na Beskidy Wschodnie, Beskidy Zachodnie i Tatry (zdobywca brylantowej GOT PTTK) oraz krajoznawca ze słabością do fikcji literackiej. Autor przewodnika Gorgany wyd. Rewasz.

Czytaj więcej...

Łukasz Stachurski
–Łukasz Stachurski – Archeolog (tj. poszukiwacz w gruncie rzeczy), pracownik Muzeum Rzemiosła w Krośnie, doktorant Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest badaczem starożytnych dziejów Karpat Wschodnich, w których rządzili bezlitośni barbarzyńcy: Goci, Wandalowie, Dakowie, będący kijem w mrowisku Imperium Rzymskiego. Jego pasją jest fotografia i piękno architektury cerkiewnej, dlatego też z grupą innych szaleńców powołał "Stowarzyszenie Królik Wołoski", którego celem jest odrestaurowanie zabytkowej cerkwi greckokatolickiej w Króliku Wołoskim i powołanie tam Muzeum Sztuki Sakralnej Beskidu Niskiego.Michał Gajewski
- Podróżnik, pochodzi z Bieszczadów, członek Bieszczadzkiego oddziału GOPR, zapalony narciarz turowy. Odbył wiele wypraw zimowych w Karpaty Wschodnie. Z zawodu lekarz weterynarii, obecnie pracuje w lecznicy weterynaryjnej Krakowie, jego pasją oprócz zwierząt, gór i nart są podróże motocyklowe.
Aleš Kučera – Praga, Czechy. Urodzony pod znakiem koziorożca, od dzieciństwa uczestniczył w wyjazdach w słowackie góry. W trakcie studiów w każdej wolnej chwili wyjeżdżał w polskie i rumuńskie Karpaty gdzie pasjonowały go karpackie kolejki wąskotorowe ukryte w głębokich dolinach. Karpaty ukraińskie pierwszy raz odwiedził jeszcze za czasów ZSSR. Od tamtej pory do dziś powraca w Karpaty Wschodnie gdzie organizował pomoc dla powodzian z Zakarpacia, a obecnie kieruje tam projektem znakowania szlaków. Jest autorem ogromnej publikacji zatytułowanej Karpackie Kolejki Leśne
Siergiej Sidoruk (Białoruś) – podróżnik, psycholog, pracownik Brzeskiego Uniwersytetu Państwowego im. Aleksandra Puszkina. Interesuje się ekoturyzmem, archeologią, etnografią i fotografią. Tu rystyką zajmuje się od 15 lat, pasjonuje go Białoruskie Polesie gdzie organizuje spływy na rozlewiskach Jasiołdy i Prypeci.
Pierwszy raz w Karpatach Wschodnich był w 2000 r. na zimowej wyprawie. W obliczu sprzętu domowej roboty wyprawa ta była bardzo ekstremalna. Od tamtej pory powraca w te rejony systematycznie preferując bardziej zimowe wyprawy.
Tomasz Dębiec – pochodzi z Równego koło Krosna. Obecnie mieszka w Małopolsce w miejscowości Płaza pod Chrzanowem. Redaktor w Magazynie Podróżników Globtroter oraz dziennikarz freelancer, pisze min. do magazynów Rowertour, Extremium, Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.", Snowboard, Magazyn Narciarski. Jako leśnik z wykształcenia współpracuje także z branżową prasą leśną. Jego górskie pasje koncentrują się głównie wokół narciarstwa i rowerów. Karpaty Wschodnie to jego ulubiony kierunek podróży, wielokrotnie i na rożne sposoby odwiedzał Bieszczady, Połoninę Równą, Borżawę, Połoninę Krasną, Świdowiec, Gorgany i Czarnohorę.


Piotr Fijałkowski - wieczny wiercipięta z zamiłowaniem do podążania w nieznane tereny, podczas studiów poznawał rejon Karpat na Ukrainie oraz Rumunii organizując wyjazdy dla braci studenckiej z Sekcji Turystycznej na AE Poznań. Preferuje wyjazdy zimowe, pasjonat wędrowania na dwóch deskach po górach. Od 3 lat bierze udział w biegach górskich (Bieg Rzeźnika, Gorce Maraton). Na co dzień ekonomista; Pochodzi ze Szczecina.


Witek Grodzki - z wykształcenia ekonomista rolnictwa, KO-wiec, na co dzień nauczyciel i przewodnik. od niedawna przewodzi Krośnieńskim przewodnikom w Kole PTTK, lubi od czasu do czasu powędrować w ciekawe miejsca (był m.in. w Wielkim Kanionie Kolorado, w Alpach i na Opołonku :-), aktualizuje mapy dla Ruthenus'a i Compass'u, a w okolicach Krosna znakuje szlaki turystyczne, nieustająco penetruje zakątki Pogórzy od Dunajca po Wiar.


Bartłomiej Machowski (Machoney) – podróżnik, geograf, animator kultury, pilot wycieczek i przewodnik beskidzki z uprawnieniami na Beskidy Wschodnie. Redaktor portalu turystycznego Odyssei.Com Założyciel Studenckiego Koła Naukowego Turystyki „Bez Nazwy” przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Forum Bez Nazwy – www.sknt.fora.pl Zwycięzca konkursu fotograficznego „Zdjęcie roku” w miesięczniku Poznaj Świat, które zostało wykonane… na Połoninie Borżawie. Miłośnik górskich wędrówek po Karpatach Wschodnich.
Więcej na stronie:
www.machoney.pl


Wojciech Krukar - przewodnik beskidzki. Od lat zajmuje się dokumentowaniem nazewnictwa terenowego Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Autor map turystyczno-nazewniczych i turystycznych: Bieszczady, Bieszczady Wysokie, Bieszczady Wschodnie, Carpathian Euroregion.Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch: 0
Nieaktywowany Użytkownik:
Ostatnio dołączył: An*****ka
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Pozwolenie notarialne
Pop Iwan - adaptacja...
Remont dróg na Ukrainie
Beskidy Skolskie
Czarnohora w czerwcu
Najciekawsze Tematy
Fotozagadka [200]
Pop Iwan - adapta... [176]
Co myślicie o zlo... [145]
Dojazd własnym sa... [123]
Głos w dyskusji o... [89]
Reklama
Polecamy
Wydawnictwo Ruthenus
Portal Vincenzowski
Szukasz noclegu?
Noclegi KarpatyWschodnie