Znakowanie szlaków w Gorganach 2009
Dodane przez Jacek Wnuk dnia Czerwiec 01 2009 20:18:45
  Zankowanie Gorgany
Znakowanie szlaków w Ukraińskich
Karpatach.
1 – 9 sierpnia 2009

W tym roku odbędzie się już trzeci już obóz znakarski w Ukraińskich Karpatach Wschodnich. Inicjatorem projektu znakowania szlaków na Zakarpaciu jest Karpackie Turystyczne Stowarzyszenie z Czech.

Rozszerzona zawartość newsa
  Gorgany znakowanie szlaków
Znakowanie szlaków w Ukraińskich Karpatach.

1 – 9 sierpnia 2009      W tym roku odbędzie się już trzeci obóz znakarski w Ukraińskich Karpatach Wschodnich. Inicjatorem projektu znakowania szlaków na Zakarpaciu jest Karpackie Turystyczne Stowarzyszenie z Czech funkcjonujące przy Czeskim portalu o Karpatach: www.Karpaty.net Projekt jest realizowany przy współpracy Ukraińskich służb ratowniczych HPRZ MNS, a finansowany przez czeską organizację „Człowiek w potrzebie” – Člověk v tísni, o.p.s. Fundusze przeznaczone są wyłącznie na zakup materiałów, paliwa i tabliczek służących do znakowania szlaków. Wszelkie działania włącznie z znakowaniem w terenie wykonują wolontariusze – miłośnicy Karpat z Czech, Polski i Ukrainy.


      System znakowania jest oparty na czeskich i polskich rodzajach oznaczeń szlaków, odpowiada metodologii  KČT i PTTK. Obecnie w Karpatach na terenie Ukrainy oznakowano około 400km w województwie Iwano – Frankowskim w okolicy Osmołody i Bystrzycy i około 250km na Zakarpaciu w okolicy Ust – Czornej i Kołoczawy.


      Przy wsparciu organizacji Člověk v tísni, o.p.s. równolegle ze znakowaniem szlaków turystycznych powstanie mapa w skali 1:50 000, Połonina Krasna, zachodnie Gorgany (okolice Ust Czornej i Kołoczawy). Mapa będzie opatrzona opisem pasm i miejscowości, będzie miała charakter turystyczny. Planowany termin wydania mapy to koniec bieżącego roku.


  Gorgany znakowanie szlaków

Zapraszamy do współpracy i wyjazdu na obóz znakarski w terminie 1 – 9 sierpnia 2009 r. W tym roku wolontariusze będą pracowali w trzech grupach:
- Kołoczawa (znakowanie pasma Piszkoni i części Połoniny Borżawy)
- Lisiczowo (znakowanie centralnej części Połoniny Borżawy)
- Ust Czorna (znakowanie zachodniej części Świdowca)

Ales Kucera i Dariusz Dyląg

Czytaj o akcji znakowania szlaków 2008: