Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumPaździernik 23 2014
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Krzysztof Hejke Hucu...
Międzynarodowe spotk...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Hryniawy i Czywczyny
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Autor RE: Dojazd własnym samochodem
janusz c
Użytkownik

Miejscowość: Krosno
Data rejestracji: 23.11.08
Dodane dnia 06-02-2009 19:29
Mamut napisał/a:
Szokujące informacje dochodzą z przejścia w Krościenku.
Poniżej godziny !!! nie , to nieprawdopodobnie krótki czas przejazdu.

Jest jeszcze lepiej , w sobote 31.01 o godz. 6 nie było nikogo w kier Ukrainy, a spowrotem w niedzielę o 16 czekaliśmy 1,5 godz , ale co to jest na przeciw smiley
Mam pytanie ,czy już przejście w Ubli jest czynne i jaka tam sytuacja ?

Pozdrawiam Janusz
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Przełęcz Wyszkowska
domiks
Użytkownik

Miejscowość: Żnin
Data rejestracji: 26.01.09
Dodane dnia 06-02-2009 23:05
Mam pytanie dotyczące przełęczy Wyszkowskiej - nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, jeśli nie - proszę Szefa o przesunięcie w bardziej odpowiednie.
Pytanie jest następujące: jaka jest infrastruktura na tej przełęczy. W przewodniku wydanym przez Rewasz przeczytałem, że "zrujnowana turbaza". To wszystko? Jeśli nie, to czy jest tam cywilizowane miejsce, w którym można zostawić "zabroskę" czyli plecak z żarciem na kilka dni, aby nie musieć po nie zjeżdżać w dolinę?
Dziękuję bardzo za ew. odpowiedź.
http://paluktv.pl/beskidy Wyślij Prywatną Wiadomość
ZbyszekZ
Użytkownik

Miejscowość: Kielce
Data rejestracji: 23.01.08
Dodane dnia 06-02-2009 23:07
Jak jeździsz po Ukrainie, to trochę przeszkadza brak lini znaczącej pobocza, brak linii w osi jezdni, czasami są ostrzeżenia o ostrych zakrętach,a czasami nie, więc nie można mieć zaufania. Na bocznych szosach sporo dziur. Napięta uwaga b. meczy kierowcę.
Wracasz, a po naszej stronie granicy...no bajka.
coshoo
Użytkownik

Data rejestracji: 18.09.08
Dodane dnia 07-02-2009 09:52
domiks napisał/a:
Mam pytanie dotyczące przełęczy Wyszkowskiej - nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, jeśli nie - proszę Szefa o przesunięcie w bardziej odpowiednie.
Pytanie jest następujące: jaka jest infrastruktura na tej przełęczy. W przewodniku wydanym przez Rewasz przeczytałem, że "zrujnowana turbaza". To wszystko? Jeśli nie, to czy jest tam cywilizowane miejsce, w którym można zostawić "zabroskę" czyli plecak z żarciem na kilka dni, aby nie musieć po nie zjeżdżać w dolinę?
Dziękuję bardzo za ew. odpowiedź.

Na przełęczy Wyszkowskiej nie ma żadnego cywilizowanego miejsca gdzie mógłbyś zostawić plecak.
Jedyna "cywilizacja" to miejsce biwakowe z wiatami.

domiks
Użytkownik

Miejscowość: Żnin
Data rejestracji: 26.01.09
Dodane dnia 07-02-2009 14:39
Bardzo Ci dziękuję!! Wszystko jasne. Pozdrawiam - Dominik
http://paluktv.pl/beskidy Wyślij Prywatną Wiadomość
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 17-03-2009 11:08
Przejście w Ubli jest czynne, można jechać.
ale czy całodobowo ? Nie wiem.
buba
Użytkownik

Data rejestracji: 25.03.09
Dodane dnia 25-03-2009 21:22
jesli chodzi o wyjazdy samochodem na ukraine to nieraz jezdzilam i bylo przewaznie w porzadku smiley

acz pare uwag dla odwiedzajacych:

-droga znaczona na ukrainskich atlasach samochodowych kołoczawa-ust czorna przez przelecz przyslup mimo ze znaczona zoltym kolorem to naprawde to nie istnieje! chcielismy byc twardzi i przejechac ale musial nas wyciagac traktor z ponad metrowej koleiny smiley

- to samo sie tyczy drogi od zakarpackiej czesci bieszczad wschodnich od roztoki to wsi tichyj- tam nawet sciezki nie znalezlismy (droga tez na zolto znaczona)

- w polsce przed wiekszoscia rond stoi znak "ustap pierwszenstwa", co moze wywolac pewne przyzwyczajenie i skroty myslowe - typu "jadac po rondzie mam pierwszenstwo"... na ukrainie przed rondami nie ma znakow "ustąp"... przekonalam sie o tym kiedys bardzo dosadnie..

-nie lubie jezdzic na ukrainie autem po zmroku. bardzo irytuje mnie zwyczaj panujacy na wioskach jezdzenia ze zgaszonymi swiatlami, a zwlaszcza takie zjezdzanie z gorek (wtedy jeszcze bez silnika) wiec auto jedzie i ani go nie slychac ani nie widac.

- drogi na ukrainie moze sa i wyboiste ale maja jedna wielka przewage nad polskim- sa przewaznie szerokie.. zwykle wracajac do polski mam problem zmiescic sie naszych waskich drogach..

Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 26-03-2009 22:21
Drobiazg. odnośnie p.2 (droga Roztoka-Tichyj na południe od Pasma Pikuja)
Buba !
zwróć uwagę że w drugim wydaniu mapy Bieszczady Wschodnie (Krukara) NIE MA już tej drogi.
Jest za to prawidłowo oznaczona droga Roztoka- Husny.
Po pierwszym wydaniu pisałem maila do wydawcy ze sprostowaniem. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, ale korekta jednak pojawiła się.
Czy zdarza się wam pisać korekty do wydawców ? i z jakim skutkiem ?

Edytowane przez Mamut dnia 26-03-2009 22:22
buba
Użytkownik

Dodane dnia 27-03-2009 11:09
no na mojej mapie krukara juz tej drogi nie ma smiley ale figuruje na wiekszosci ukrainskich atlasow samochodowych (sprawdzalam kiedys w ksiegarni we lwowie) , niestety korekty do wydawnictw nie napisze bo nie znam ukrainskiego smiley
Stirlitz
Użytkownik

Data rejestracji: 11.12.08
Dodane dnia 03-04-2009 12:19
Wróciłem we wtorek wieczorem z Ukrainy autkiem. Mam dobre wieści, na drogi masowo wyleźli drogowcy. Cała masa nowiutkich łat pięknie się prezentuje. Ładnie się jeździ, z wyjątkiem niestety E40 Szeginie-Lwów. Tam dopiero zaczynali i to miejscami. Jechałem przez Medykę w obie strony, niestety z mieszanymi uczuciami. Pierwszy raz wybrałem się autkiem i doświadczyłem faktu, że mrówki zmotoryzowane na przejściu czują się jak w domu. Aczkolwiek jest światełko w tunelu, naprawdę miły i życzliwy ukraiński graniczny potrafił nieźle ich ustawić :-) W drugą stronę gorzej, wracając miałem atrakcje z niemiłym ukr-granicznym i spotkałem leniwych polskich celnych. Medyka/Szeginie to raczej na Euro 2050 nie 2012...

"Podróże są diabelskim wynalazkiem człowieka, który pod względem nieprzyjemności, zmęczenia, niebezpieczeństw, utraty czasu, szarpaniny da się porównać tylko z wojną" Henri Millon Montherlant
www.stirlitz.rzeszow.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Jozek
Użytkownik

Data rejestracji: 08.05.09
Dodane dnia 08-05-2009 23:03
Byłem w sobotę samochodem w Szybenem i Worochcie .Mijałem wiele DAIi ale nie zatrzymywali mnie .Granica w Hrebennem po 2 godziny .Jechałem 18 letnią Ladą 2107
buba
Użytkownik

Dodane dnia 19-05-2009 17:12
ja wrocilam wczoraj- objechalismy trase chyrow- sambir-drohobycz-stryj- zydacziw-rohatyn-berezany-pidhajci-buczacz- jazlowec- zolotyj potik- łuka-obertin- kolomyja- kuty-werchowyna- ilci- bystrec- worochta- jaremcze- iwanofrankiwsk-dolina-stryj-skole-zdeniewo-uzok- turka-stary sambir-chyrow

najgorsze drogi to wedlug mnie sa na trasie chyrow- sambir-drohobycz-stryj, bo niby jest asfalt , niby rowny a co chwile pojawiaja sie dziury na pol kola, na pozostalych to albo dobra nawierzchnia albo sa drogami gruntowo-polnymi wiec sie jedzie 30 km/h caly czas i tez jest dobrze smiley

duze ilosci DAIow spotykalismy na trasie jaremcze- IF- stryj, doslownie stali co pare kilometrow, widac ze zatrzymywali auta bo zawsze kogos tam przy nich zatrzymanego widzialam, ale nas na szczescie nie zauwazali wiec chyba nie ma reguly ze lubia zatrzymywac gdy zobacza obce blachy, fajne tez to jest ze jak stoi gdzies policja to nie ma auta jadacego z przeciwka zeby ci nie pomigal swiatlami smiley) u nas tez to robia ale nie kazdy, a tu bez wyjatku prawie smiley

jedno co jeszcze zrobilo na mnie wielkie wrazenie to pomniki stojace czesto przy drogach, chyba z 6 takich bylo na naszej trasie, to lepsze niz nasze "czarne punkty"
http://picasaweb.google.com/koza.zza.plota/200905_UA_zamki_ruiny_miasteczka#5337483627897567362

i jaka tania benzyna!!!! smiley az sie chce jezdzic!!

aha- i nie kupujcie benzyny na tej jednej stacji w chyrowie gdzie jest za litr 5hr (gdzie indziej miedzy 5.60 a 5.98) jezdzic sie na niej da, ale sie jakos szybciej spala smiley nie wiem co do niej dolali smiley zwykle nam auto pali ponizej 10l a tej to spalilo prawie 20l smiley
MarekJ
Użytkownik

Data rejestracji: 08.06.09
Dodane dnia 08-06-2009 02:38
Witam,
Wybieramy sie z Krakowa w Czarohore na dluuugi weekend (tydziensmiley ) peżocikiem 206. Chcemy dojechac do Dzembroni zeby sobie zrobic koleczko po gorach. To bedzie pierwszy nasz wyjazd autem w te strony. Ktoredy najlepiej jechac? Przez Medyke czy Slowacje? Czy jest sens sie pakowac do samej Dzembroni czy lepiej zostawic auto gdzies skad sie na pewno wroci np. w Worochcie? Naczytalem sie o zerwanych mostach i troche sie obawiam smiley
Z gory dziekuje za odzew smiley
Pozdrawiam, Marek
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 08-06-2009 22:30
Marek napisał
Naczytalem sie o zerwanych mostach i troche sie obawiam

Nie przesadzaj , czytałeś o ubiegłorocznych powodziach i ich skutkach. Jeśli ktoś zagwarantuje Ci że będzie powódź to nie jedź. Jak nie to możesz śmigać.
Śmigać !!! ha ha ha smiley
Po tamtejszych drogach to śmiganie ma zupełnie inny wymiar .
W Dzembronii samochód możesz zostawić np u Paraski
colo24
Użytkownik

Miejscowość: Aylesbury/Krakow
Data rejestracji: 27.03.09
Dodane dnia 10-06-2009 18:03
Wlasnie wrocilem dzisiaj z Dzembroni goraco polecam trase przez slowacje przez Uble kolejki nie ma celnicy sa w miare i droga bardzo dobra W Dzebroni droga ok, nie przejezdna tylko w czasie powodzi. A nocleg u Pani Paraski jest naprawde super teraz wyremontowala dom w srodku.
A i uwaga na policje od konca 2008 zmienily im sie przepisy za przekroczenie predkosci o 30km/h mandat do 1400hr. Wiec chca polowe do kieszeni smiley
country_1
Użytkownik

Data rejestracji: 13.04.09
Dodane dnia 30-06-2009 17:06
Celnicy w miarę,a jak DAI,czy szczególną troskliwością obdarzają obce blachy ,czy tez można w miarę normalnie się poruszac po Ukrainie ?
kowcio
Użytkownik

Data rejestracji: 29.06.07
Dodane dnia 03-07-2009 22:49
Mamut napisał/a:
Drobiazg. odnośnie p.2 (droga Roztoka-Tichyj na południe od Pasma Pikuja)
Buba !
zwróć uwagę że w drugim wydaniu mapy Bieszczady Wschodnie (Krukara) NIE MA już tej drogi.
Po pierwszym wydaniu pisałem maila do wydawcy ze sprostowaniem. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, ale korekta jednak pojawiła się.

Czy drogą z Roztoki do Husnego można przejechać samochodem osobowym? Czy to tylko dla terenowych i cięzarówek?
Kolega mi mówił, że widział osobowe samochody na tej trasie, ale jakoś mu nie wierzę, może to ktoś potwierdzić?
2118224 Wyślij Prywatną Wiadomość
machoney
Użytkownik

Data rejestracji: 07.05.07
Dodane dnia 05-07-2009 15:03
kowcio napisał/a:
Czy drogą z Roztoki do Husnego można przejechać samochodem osobowym? Czy to tylko dla terenowych i cięzarówek?

Mi nie wierzysz ?? smileysmileysmiley

kowcio napisał/a:
Kolega mi mówił, że widział osobowe samochody na tej trasie, ale jakoś mu nie wierzę, może to ktoś potwierdzić?

Ja ejchałem tam osobowym z okolic Szerbowca do Użoka, wynajęliśmy jakiegoś dziadka ze starą Ładą. Droga jest ale moim zdaniem szkoda własnego samochodu smiley

1371410 www.machoney.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
przemek p
Użytkownik

Miejscowość: Kace
Data rejestracji: 25.10.07
Dodane dnia 06-07-2009 00:01
Mamut napisał/a:

W sumie nigdy nie pisałem, ale akurat miałem zamiar napisać odnośnie tej drogi. smiley Jednak kiedy zobaczyłem, że na nowszym wydaniu (miałem to wydanie pierwsze, dwustronne- z nazwami po polsku na jednej stronie i po ukraińsku na drugiej, ale mi wywiało z kieszeni spodni na Poł. Równej smiley ,a byłem w maju tego roku) jest ta droga zaznaczona, to już nie pisałem.

kowcio napisał/a:

Ja szedlem tamtędy w tym roku na odcinku Husny- przełęcz między Husnym i Roztką. Droga nie jast asfaltowa, ale jest utwardzona, wyglądała dobrze, nie było na niej dziur: http://picasaweb.google.pl/ulec44/PoOninaRowna#5346205506771898034
Zresztą buba ją przejeżdżała samochodem w tym roku.

pzdr
przemek
Mamut
Użytkownik

Dodane dnia 06-07-2009 08:36
Kowcio pyta
Czy drogą z Roztoki do Husnego można przejechać samochodem osobowym?

Jest to szeroka, utwardzona kamieniem droga po której spokojnie można jechać samochodem osobowym. Spokojnie czyli nie przekraczając 30 km/h .
Jeśli lubisz szybszą jazdę , albo masz stjuningowany pojazd to wówczas odpowiem : droga nieprzejezdna dla osobówek.
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Skocz do Forum: