Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumGrudzień 16 2017
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Połonina Borżawa
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Jak dojechać w Ukraińskie Karpaty
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Autor Dojazd własnym samochodem
Jacek Wnuk
Administrator

Miejscowość: Krosno
Data rejestracji: 02.05.07
Dodane dnia 10-07-2007 13:42
Dojazd własnym samochodem wydaje się najprostszy. Nie trzeba się martwić czy zdążymy na pociąg czy autobus. Lecz w praktyce to wygląda różnie. Szczególnie dla osób pierwszy raz wyjeżdżających za wschodnią granicę.

Długotrwałe stanie na granicy, upoważnienia na pożyczony samochód, często spotykana milicja i dziurawe drogi zniechęcają turystów.

Jeżeli jednak ktoś się decyduję na taki wyjazd wszystkie te niedogodności i utrudnienia robią z wyjazdu w Karpaty poważną wyprawę! smiley

Piszcie o waszych doświadczeniach związanych z wyjazdami autem na Ukrainę.
3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dojazd własnym samochodem
Mamut
Użytkownik

Miejscowość: podkarpacie
Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 10-07-2007 18:38
W ubiegłym roku jechałem samochodem ... do Ustrzyk Dolnych.
Tam wsiadka do "'przemytniczka" do Chyrowa. Przed miejscowym dworcem stała taksówka z kierowcą o imieniu Stanisław.
Świetnie mówił po polsku i dobrze znał miejscowe ciekawostki.
śmignęliśmy na południe taryfą. Dzięki czemu stosunkowo szybko mogliśmy wyjść w góry.
Ale, niestety - nie była to Czarnohora jeno Bieszczady Wschodnie. A tu na forum dominują entuzjaści najwyższego ukraińskiego pasma.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 11-07-2007 09:42
W Bieszczady Ukraińskie jest to dobry i szybki transport, pamiętam ładnych parę lat temu jeździliśmy tam dość często. Wtedy wyjeżdżając z Krosna pociągiem koło 15:00 dojeżdżaliśmy do Chyrowa gdzie od razu była marszrutka do Starego Sambora i dalej lektryczka do Sianek.
Także wieczorem koło 23:00 dojeżdżaliśmy do przełęczy Użockiej.

Nie wiem czy dalej funkcjonuje takie połączenie. Jeżeli ktoś by ostatnio tak jechał niech potwierdzi to połączenie.

3491368 jacek@karpatywschodnie.pl http://www.karpatywschodnie.pl/viewpage.php?page_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Krzysztof Buczek
Moderator

Data rejestracji: 04.05.07
Dodane dnia 11-07-2007 21:32
Samochodem jest bardzo wygodnie - tanie paliwo i co ważne niema większych problemów z gazem nie jest tak dostępny jak w Polsce, ale daje rade!! Szybko i tanio!!smiley
Justynka
Użytkownik

Dodane dnia 12-07-2007 07:59
Jeżeli chodzi o transport na Ukrainie to zawsze można coś wykombinować. Pamiętam wyjazd na którym nabawiłam się kontuzji i moje poruszanie się było dość mocno ograniczone. Jednak jak zwykle sprawdziło sie powiedzenie: "przyjdzie czas będzie rada" (idealna sprawa na Ukrainie)- z miejscowosci Hryniawa w góry wyjechaliśmy z pasterzami, którzy jechali na połoniny samochodem ciężarowym smiley
Tego samego dnia byliśmy na szczycie pasma i spokojnie wypoczywalismileysmileysmiley
3774088 Wyślij Prywatną Wiadomość
Andrzej
Użytkownik

Data rejestracji: 04.07.07
Dodane dnia 12-07-2007 21:07
Może by faktycznie ruszyć samochodem ... ? Jaki jest stan dróg w porównaniu do trasy Medyka - Lwów (bo tą znam) ? Czy jadąc samochodem z niskim zawieszeniem ryzykuje się zgubieniem np. rury wydechowej nie mówiąc o kole? Widziałem takie obrazki na lwowskim bruku... Chociaż jak pamiętam, jak jechaliśmy do jakiegoś monastyru kilkadziesiąt km od Lwowa - droga była w miarę przyzwoita.
Mamut
Użytkownik

Data rejestracji: 28.05.07
Dodane dnia 16-07-2007 18:20
Tak, można nie tylko zgubić tłumik ale również miskę olejową. Przekonał się ostatnio o tym kolega jadąc nad wodospad Buchtowiec.
Ale nie można uogulniać. Są drogi dobre (tak jak wspomniana trasa Przemyśl - Lwów)
są drogi bardzo dobre jak np. droga stryjska (czyli Lwów- Stryj- Mukaczewo)
są drogi złe jak np. Krościenko - Chyrów
i są drogi fatalne. Tych jest najwięcej.
Generalnie w lwowskiej obłasti drogi są znacznie gorsze niż na Zakarpaciu.
Wszędzie należy zachować zdrowy dystans i nie rozpędzać się nadto.
Jeżdziłem wielokrotnie i żyję.
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 23-07-2007 19:43
Święte słowa
"Wszędzie należy zachować zdrowy dystans i nie rozpędzać się nadto"
zgadzam się w zupełności. W ubiegłym roku kręcąc się po Huculszczyźnie ruszyliśmy w Połoniny Hryniawskie. Udało się dojechać do samej Hryniawy około 30 km drogą gruntową, aczkolwiek czasami było ciężko smiley dodam że jechaliśmy fiatem uno!

W górach jak to w górach drogi bywają faktycznie dziurawe ale wystarczy powoli jechać i jakoś się przejedzie.
Dominika
Użytkownik

Miejscowość: Nisko
Dodane dnia 14-08-2007 10:55
A gdzie zostawiacie samochód jak wyruszacie w góry na kilka dni??
1326498 Wyślij Prywatną Wiadomość
lukasz
Użytkownik

Miejscowość: Trójkąt trzech cesarzy:-)
Data rejestracji: 11.08.07
Dodane dnia 15-08-2007 19:05
Jadąc samochodem na Zakarpacie przez przeł.Tatarską/Jabłoniecką/na zjeżdzie z przełęczy po stronie Zakarpacia kontrolnyj punkt DAI/Drogowej Awtomobilnej Inspekcyji/zatrzymują wszystkich/nawet autobusy kursowe i albo łapówa albo szczegółowa kontrola i kilka godzin z głowy.Komandir i trzech na czarno z kałasznikowami...to taka dygresja wschodnia :-)

Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 16-08-2007 12:41
Jechałem przez przełęcz Tatarską parę razy samochodem i faktycznie byłem zatrzymany ale nie zapłaciłem żadnej łapówki!
Podobnie jest na przełęczy Użockiej w Bieszczadach Wschodnich jechałem tam ostatnio.

W jednej i drugiej sytuacji sprawdzili dokumenty i kazali jechać dalej!

Co ważne! Na karteczce emigracyjnej trzeba wpisać takie miasta aby jadąc przez te posterunki nic nie mieli do zarzucenia. Wtedy nie ma problemu.

A co do zostawiania samochodu, to wyluzowałem się i zostawiam go gdzie popadnie smiley oczywiście nie jest to nowe auto także się nie boję. Dla bezpieczeństwa lepiej zostawiać auto u ludzi na podwórku.

Edytowane przez Jacek Wnuk dnia 16-08-2007 12:42
Foley
Użytkownik

Miejscowość: Gorlice
Data rejestracji: 26.05.07
Dodane dnia 19-08-2007 10:00
Jesli chodzi o dojazd to ja wybieram drogę przez Słowację - nie wiedzieć czemu tam są mniejsze kolejki. Jadę przez Zakarpacie, drogi są naprawde dobre i jeszcze nie miałem żadnych kłopotów z policją (również na wspominanej wyżej przełęczy Tatarskiej). Samochód zostawiam gdzie popadnie raczej bez obaw. Uważam że większym ryzykiem jest zostawienie samochodu na cały dzień np. w Krakowie
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 29-08-2007 20:53
Foley napisał/a:
Uważam że większym ryzykiem jest zostawienie samochodu na cały dzień np. w Krakowie

Czyli sądzisz że w Krakowie bardziej kradną samochody niż na Ukrainie??
Spora część polskiego społeczeństwa nie wybiera sie na wschód bo się po prostu boi!
nie wiem czym jest to spowodowane ale może mają jakieś podstawy do tego...

A odnośnie trasy przez Słowację i Zakarpacie to faktycznie drogi lepsze... granica też wydaje się bardziej cywilizowana niż w Medyce ale też kiedyś się tam wystałem...
placunio
Użytkownik

Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 29.08.07
Dodane dnia 29-08-2007 21:54
witam Wszystkich
to mój pierwszy wpis na tej stronie.....a przygnało mnie poszukiwanie w necie wszystkiego, co dotyczy Bieszczad, po drugiej stronie.....smiley.
tak znalazłam te stronę i się tu zatrzymałam /oby na dłużej/

"Latamy"/ja +mąż/ od wielu, wielu lat po górach...więc nadszedł czas aby i na Ukrainę zawitać......to nasza pierwsza wyprawa w tamtym kierunku.
Jedziemy /autem/ z północy i chcemy w Hrebenne przekroczyć /tu sie pytam: czy to dobry pomysł???/ , potem Lwów zobaczyć, no a potem już na południe...

o ile przewodniki nabyliśmy, mapy też....to mam pytanko?
jak jest z wymianą? czy tu w kraju wymienić złotówki?
czy na dolary> czy euro?
czy dopiero za granicą złotówki mamy wymieniać na ich walutę????

kompletnie nie mamy pojęcia..........może podpowiecie??????

wyjeżdżamy za trzy dni...........więc smileysmiley

dwie siwe głowy, dwa plecaki i drogi całego świata do wędrowania-AŚ
kopendrex
Ten co może wiele

Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 26.04.07
Dodane dnia 30-08-2007 07:19
Witam, podczas ostatniej podrozy wymiana waluty wygladala nastepujaco. W Polsce zlotowki na dolary oraz czesc na hrywne. Z doloarami i hrywnymi ruszylismy na ukraine. Gdy hrywne sie skoncza mozna poszukac kantoru. W sumie to widzialem nawet scene jak pewien koles w okienku pocztowym na dworcu w Lwowie bezposrednio dolarami placil.

Takze podejzewam ze euro nie bedzie najlepszym rozwiazaniem, przynajmniej na ukrainie.

Pozdrawiam

Opętani myślą tworzenia... niszczymy
1954114 kopendrex@km-net.pl www.kblox.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
gabrys
Użytkownik

Data rejestracji: 01.06.07
Dodane dnia 30-08-2007 07:50
Jak wymieniać złotówki na hrywny to gdzies blisko granicy dużo można zaoszczedzić smiley
8855279 Wyślij Prywatną Wiadomość
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 30-08-2007 07:52
placunio napisał/a:
Jedziemy /autem/ z północy i chcemy w Hrebenne przekroczyć /tu sie pytam: czy to dobry pomysł???/ , potem Lwów zobaczyć, no a potem już na południe...

Jechałem przez Hrebenne kiedyś podejrzewam że to lepszy pomysł niż przez Medykę, ale to jak na tamtą granicę to zawsze jest loteria.
Zauważyłem taką zależność że dłużej się czeka aby wjechać niż wyjechać z Polski.

Na drogach an Ukrainie trzeba się pilnować bo jest sporo dziur, ja po prostu wolniej jeżdżę i nic się nie dzieje. W samym Lwowie trzeba mieć oczy do okoła głowy smiley
I nie wolno dać złapać się w pułapkę smiley w samym centrum miasta koło opery na ulicy "Prospekt Swobody" jest zakaz ruchu w niedzielę i dni świąteczne, miejscowi śmigają, a milicja wyłapuje tylko turystów smiley

Wracając z Bieszczad Ukraińskich polecam przejście w Krościenku koło Ustrzyk tylko nie w niedzielę wieczorem wtedy jest największa kolejka.
Ostatnio jechaliśmy tamtędy tylko 3 godzinki stania. Ominięcie kolejki kosztuje około 40 hrywni (przynajmniej tak mówili ci co jeżdżą codziennie) ...
placunio
Użytkownik

Miejscowość: Warmia
Data rejestracji: 29.08.07
Dodane dnia 30-08-2007 08:59
dzięki za błyskawiczne odpowiedzi......
jedziemy.........!!!! wymienimy, wydamy
dziury bedziemy omijać /mamy wprawę w naszych warmińskich dróżkach/
oczy otworzymy szerokosmiley
....ale się cieszymy!!!!!!

zamelduję się po powrocie!!!!!!!

dwie siwe głowy, dwa plecaki i drogi całego świata do wędrowania-AŚ
Jacek Wnuk
Administrator

Dodane dnia 20-10-2007 23:56
Coś nie ma meldunku.
Pewnie się spodobało na Ukrainie. No ale że aż tak żeby nie wrócić smiley
wujo
Użytkownik

Data rejestracji: 24.10.07
Dodane dnia 24-10-2007 06:38
Polecam, odnośnie dróg i granic, ale nie tylko, forum na Gazeta.pl:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=791&s=0

W.
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum: