Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny
Strona główna · Noclegi · Artykuły · Wydarzenia · Fotogaleria · Do pobrania · Linki · ForumLipiec 24 2017
Menu
Strona główna
Karpaty Wschodnie
Informacje praktyczne
Artykuły
Wydarzenia
Fotogaleria
Do pobrania
Linki
Forum
Kontakt
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Karpaty Wschodnie Ja...
Album fotograficzny ...
Geologiczna podróż p...
Konserwacja szlaków ...
Mapa Czarnohora dla ...
Użański Park Narodow...
Szlaki turystyczne w...
Użański Park Narodowy
Huculska Izba Muzeal...
Czarnohora i Karpaty...
Akcja Świdowiec
III Karpacka Biesiad...
Ankieta
Czy popierasz inicjatywę znakowania szlaków w ukraińskich Karpatach?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Losowe zdjęcie

Połonina Borżawa
Ratownictwo
Ratownictwo
Pogoda w Czarnohorze
Szlaki
Facebook
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny > Karpaty Wschodnie > Wyprawy

Nazwa Użytkownika Zapamiętaj
 Hasło  
Zobacz Temat
Karpaty Wschodnie - Ukraina, Rumunia - Bieszczady Wschodnie, Gorgany, Czarnohora, Świdowiec, Hryniawy i Czywczyny | Karpaty Wschodnie | Wyprawy
Autor Rowerem po Zakarpaciu
wader
Użytkownik

Data rejestracji: 10.01.15
Dodane dnia 29-06-2017 11:56
Witajcie
Wybieramy się 7 lipca na tygodniową objazdówke rowerową po Zakarpaciu.
Planujemy wyjechać z Krakowa w piątek wieczorem, tak żeby rano można było zostawić auto u kogoś w Vysnym Nemeckim i już na samych rowerach wjechać na Ukrainę.

1) Czy przejście w Vysne Nemeckie/Uzhorod można przekroczyć na rowerach?
Bo różne informacje w internecie krążą. Jeśli nie to jakim oprócz tego w Ubli można?
Podobno w Velkych Semencach można. Korzystał ktoś z tego przejścia?

2)Jak wygląda sprawa z zostawieniem samochodu u kogoś na tydzień na Słowacji
np. w Vysnem Nemeckim? Chętni są ludzie? Ile trzeba im zapłacić?

3)Czy wieżdżając na Ukraine trzeba mieć jakieś ubezpieczenia? Jakieś specjalne w przypadku wjazdu na rowerze? Pierwszy raz jedziemy wiec przepraszam ale nie chce niespodzianek ;]

4)Jakieś specjalne przepisy w przypadku rowera na Ukrainie? Odblaski, kaski itp.?

5)Nie wiecie czy można na Słowacji przewozić rowery wewnątrz samochodu osobowego? (Renault Scenic)

6)Jak wygląda sytuacja na tych głównych drogach na Zakarpaciu? Unikać rowerem i jechać przez wiochy czy wręcz przeciwnie? np. droga Uzhorod-Mukaczewo
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rowerem po Zakarpaciu
wajheczka
Użytkownik

Data rejestracji: 19.02.13
Dodane dnia 29-06-2017 13:28
Odpowiem na 6 pytanie. Ta droga to jest jedna z najlepszych jeżeli chodzi o stan nawierzchni. Prowadzi do Lwowa . Dużo jeździ po niej ciężarówek zwanych TIR. Kultura jazdy tych osobników zostawia wiele do życzenia. Ja osobiście to bym się bał jechać tą drogą. Dodam ze jechałem tą drogą już xxx razy (osobówką) i widok w lusterku prawie każdej ciężarówki która siedzi na ogonie albo bardziej dosadnie na zderzaku przy prędkości 80-90 nie jest dobry.
odnośnie 1 to było gdzieś w necie czytałem ze nie puszczają rowerzystów. Był to wpis zamieszczony już jakiś czas temu , ale myślę ze się nic nie zmieniło.

Nie prościej przejechać na stronę ukraińską i tam zostawić auto. Ja wielokrotnie zostawiam auto na prywatnej posesji ( oczywiście za drobną opłata) kiedy idę w góry.

Edytowane przez wajheczka dnia 29-06-2017 13:35
wajheczka
Użytkownik

Dodane dnia 29-06-2017 17:24
https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/hranicne-priechody
wader
Użytkownik

Data rejestracji: 10.01.15
Dodane dnia 30-06-2017 18:08
Dzięki bardzo! Chcemy zostawić auto na Słowacji żeby uniknąć czekania na granicy i kontroli samochodu. Ktoś zna odpowiedzi na resztę pytań?
wajheczka
Użytkownik

Dodane dnia 30-06-2017 20:14
Na tym przejściu byłem 7 razy i teraz się zmieniło. jakieś dwa lata temu to rzeczywiście grzebali w aucie. Tego roku byłem dwa razy po stronie jednej i drugiej byłem sprawdzany pobieżnie. W tamtą stronę to na bieżąco z s powrotem to tez długo nie stałem (max 1 godz) . Z tego co widzę to 1 do 2 max. Wszystkie dni tylko nie niedziela na powrót bo wtedy jest bardzo długa kolejka.

Edytowane przez wajheczka dnia 01-07-2017 06:49
Skocz do Forum: